Kam v Ostravě za kulturou

Kam v Ostravě za kulturou?

Ostrava je město, kde to zkrátka neustále žije. Stále se zde konají nejrůznější festivaly, které jsou oblíbené hlavně u mladší generace. Ta starší generace si však většinou přijde na své hlavně tehdy, kdy se koná v Ostravě například nějaký varhanní koncert nebo jiný koncert zdejší filharmonie. Ovšem Ostrava je taky plná jiných míst, kam lidé chodí za kulturou.

Každé město se snaží o to, aby se lidé v něm žijící měli dobře a aby se nenudili. Proto pořádá nejrůznější akce a události, které jsou určeny hlavně pro jejich potěšení. Nicméně pokud se zrovna něco nekoná, pak je tu řada míst, které to dokonale vynahradí.

Kam tedy v Ostravě za kulturou?

Jestliže jste milovníci kultury, pak vás rozhodně nadchne hlavně počet zdejších divadel. Najdete tu divadlo Petra Bezruče, dále také improvizační divadlo Odvaz nebo řadu jiných oblíbených míst, kde se odehrává takřka denně nějaké to divadelní představení. Mimo to je tu řada galerií, ovšem o většině se zrovna nikde nepíše, přesto existují. Jedná se například o galerie Na schodech nebo taky o Galerii současné malby.

V Ostravě však mimo tato klasická místa najdete i řadu jiných míst, kam se a kulturou vydat. Pro ženy je zde takzvaná Athena-společnost, což je místo, kam se ženy chodí vzdělávat a rozvíjet. Najdete tu i řadu kaváren, mezi něž se řadí třeba velice oblíbená Café Club Dock, která sídlí na Havlíčkově nábřeží.

A co dál?

Samozřejmě město nemůže existovat bez domu kultury – i ten se v Ostravě nachází, konkrétně v ulici Náměstí SNP. Pak další dům kultury najdete i v ulici 28. října. U mužů je velice oblíbená zdejší expozice historických motocyklů – většinou si tak dámy hodí na kávu a pánové zamíří do zdejšího motocyklového ráje.

Samozřejmě Ostrava toho nabízí neskutečně mnoho a vypsat se všechno nedá – je třeba si tedy zodpovědět otázku, co byste tak v Ostravě chtěli vidět a navštívit. Rozhodně vždycky najdete to, co byste si přáli zhlédnout.