Ostrava plná oblíbených divadel

Ostrava plná oblíbených divadel – už jste je navštívili?

V současné době se poměrně do kurzu dostávají nejrůznější kulturní akce. Lidé si už neužívají jenom festivalů nebo diskoték, ale rozhodují se pro trochu kulturnější život. Naštěstí ani o ten není v Ostravě nouze. Ostrava je dnes jedno z největších měst České republiky, proto se zde nachází snad všechno pro všechny. Na své si přijdou i ti nejnáročnější obyvatelé nebo návštěvníci tohoto města, a tak pokud se zde nacházíte a přemýšlíte, co byste měli dělat, buď se podívejte do zdejšího kalendáře akcí, kde pokaždé najdete nějakou událost, nebo zamiřte do divadla.

Divadlo je dnes druh umění, který si získává zase mnoho oblíbenců, kteří si dokonce kupují i předplatné, což je naprosto skvělé. Řada divadel se nachází samozřejmě i v Ostravě, kde o divadla doslova není nouze.

Jaká divadla patří v Ostravě k těm nejoblíbenějším?

Mezi nejoblíbenější ostravská divadla se řadí hlavně divadlo improvizace Odvaz, což je první kamenné improvizační divadlo v České republice, které vzniklo díky rekonstrukci prostoru bývalé restaurace Sofia nedaleko mostu Miloše Sýkory v centru Ostravy. Oblíbené je však taky i divadlo Jiřího Myrona, což je moravskoslezské divadlo, které sídlí právě v malebné Ostravě. Zároveň však patří k těm největším a nejstarším divadlům v kraji. Rozhodně ho nepřehlédnete, protože je to vždy centrum kulturního, duchovního a také intelektuálního života občanů Ostravy.

A jaká další divadla stojí za návštěvu?

Za návštěvu stojí i divadlo Petra Bezruče. To patří k umělecky nejvýraznějším divadlům v České republice, o čemž svědčí i řada ocenění, které divadlo získalo. Toto divadlo se zaměřují hlavně na mladou generaci – na mladé diváky, studenty středních a vysokých škol. Samozřejmě však je toto divadlo přístupné i starším generacím, které se nazývají „Bezruči“.