Memoriál Jana Veselého

Memoriál Jana Veselého se blíží! Kdy vypukne?

V Ostravě se pořád něco děje – hlavně přes letošní léto. Sice se město snažilo neustále něco vymýšlet, stejně však nejvíce lidí bylo na oblíbeném letním festivalu Colours of Ostrava, a to díky tomu, že přijeli opravdu známé české, ale i zahraniční kapely, které miluje řada lidí. Navíc tento festival je tak oblíbený, že rok co rok překročí svou laťku nejen úrovně, kterou neustále navyšuje, ale také v počtu návštěvníků. I letos přijelo hned o několik tisíc více lidí. Možná to bylo těmi atraktivními kapelami.

Nicméně je nutné poznamenat, že letní program Ostravy ještě zdaleka nekončí. Chystá se například opět Memoriál Jana Veselého, který se bude konat už po čtrnácté.

Kdy a kde se koná?

Tento skvělý cyklistický silniční závod vypukne konkrétně šestadvacátého srpna v Porubě. Letos to však nebude jenom o memoriálu jako takovém, ale bude se celý závod nést ve znamení oslav, a to konkrétně sto dvaceti let vítkovické cyklistiky. Letos navíc se závodu bude moct účastnit naprosto každý – nejen české cyklistické špičky. Mini závod je uspořádán dokonce i pro děti a mládež.

Letos je zatím registrováno přes dvě stě cyklistů, kteří se rozhodnou bojovat v závodě Ostravské okruhy. Tento závod se jede v rámci memoriálu konkrétně po páté a cyklisté mohou vyhrát Český pohár v cyklistice. Je to také součást i jednadvacátého ročníku Slezského poháru amatérských cyklistů. Letos se to tedy opravdu nese ve velice oslavném duchu – jedno jubileum za druhým.

Je pro vás připraveno hned několik kategorií

Pokud se nebudete cítit na ten největší a nejhlavnější závod, je pro vás připravena řada dalších soutěží rozdělených podle kategorií. Přihlásit se tak mohou nejen licencovaní profesionální cyklisté, ale také i naprostí amatéři a taky děti a mládež, jak již bylo zmíněno.

Co se týče toho hlavního závodu, tak o prvenství bude bojovat i Josef Černý, který letos úspěšně vyhrál i etapový závod soutěže Czech Cycling Tour.