varhanní koncert v Ostravě

Nenechte si ujít varhanní koncert v Ostravě

V Ostravě se neustále něco děje. Není se čemu divit, vždyť se o tento hojný program město snaží. Město touží po tom, aby se zde lidé měli dobře a aby každý den mohli strávit trochu jinak, než jak den předešlý. Proto se město rozhodlo pořádat nejen kupu festivalů, ale také koncertů nebo jiných společenských či kulturních akcí, které stojí za to. Rozhodně si vždycky vybere i ten nejnáročnější obyvatel či návštěvník tohoto města.

Nicméně pokud se nenadchnete například pro aktuální program, rozhodně byste měli navštívit zdejší ostravské památky, mezi které se řadí třeba Slezskoostravský hrad. Nebo pro rodiny s dětmi je zde přístupný DinoPark nebo třeba oblíbená zoologická zahrada, která pořádá také hromadu akcí, kterých se stojí za to zúčastnit už jenom proto, že mnohdy vstupným přispějete na dobrou věc.

Pokud byste však chtěli vědět, co se v blízké době koná v Ostravě, pak zpozorněte – jedna velká věc se chystá už na šestadvacátého srpna.

Co se bude dít?

Pokud milujete vážnou hudbu nebo jste zastánci těch komornějších tónů varhan, pak rozhodně navštivte ostravskou katedrálu Božského Spasitele. Právě zde se šestadvacátého srpna bude konat společný varhanní koncert. Koncert se nazývá „Společný koncert pro čtyři ruce a čtyři nohy“ a koná se od tří hodin odpoledne.

Jaký je program a co interpreti?

Mezi interprety se octne třeba Joshua Brodbeck, což je známý varhanista pocházející se Spojených států amerických, dále také se k němu přidá švýcarský varhanista Martin Kasparek a doplňovat je bude sopranistka Pavla Flámová, která jako jediná pochází z České republiky.

Co se týče programu, tak na programu dne jsou rozhodně skladby od W. A. Mozarta, tudíž o vážnou hudbu nebude nouze. Uslyšíte také skladby F. Schuberta nebo třeba Kennetha Leightona. Mimo to si na své přijdou i milovníci S. Wesleyho.