Jak zatočit se svátečními kily

5 pravidel jak zatočit s kily navíc

Přísné redukční diety nejsou vhodné, pokud se chcete zbavit kil na dlouho dobu, k tomu je třeba změnit životní styl. Shazovat by se mělo půl až jedno kilo za týden, což je hubnutí zdravé a takovým tempem se můžeme zbavit 8 kilo za dva měsíce.

Muži mají výhodu testosteronu v krvi, jinou stavbu těla, rychlejší metabolismus a celkově více předpokladů pro rychlé shazování. Nevýhodou žen jsou především hormonální změny, které probíhají každý měsíc.

1.   Promyslete jídelníček

Nedobré potraviny musí z vašeho jídelníčku zmizet, a tedy je třeba je nahradit zdravými potravinami. Vzhledem ke snaze si tento zdravý jídelníček udržet není vhodné vyřadit všechny oblíbené pochutiny najednou, musí se na to postupně a je třeba si určit den v týdnu, kdy budeme moci hřešit.

2.   Čerstvé nemusí být vhodné

Ovoce a zelenina jsou důležitými činiteli ve zdravém jídelníčku ale i s ovocem pozor, obsahuje totiž hodně přírodního cukru a brzo máme proto po konzumaci hlad. Ovoce by se mělo jít dopoledne a především lokální produkty jako jablko, hrušky či švestky.

3.   Cvičení si promyslete

Běhání pomůže k celkové lepší kondici, ale pro shazování kil je mnohem lepší cviky střídat a rozkládat je méně náročnými. Například kruhový trénink je vhodný pro efektivní spalování tuků, protože se střídá kardio cvičení s posilovacími cviky na celé tělo.

4.   Ve dvou to jde lépe

Správná motivace je pro shazování nadbytečných kil nejdůležitější, takže pokud se pro to rozhodnete v páru, pak je to ideální stav. Správný sparing partner se vyplatí jak při cvičení, tak při dodávání motivace, když jí pomalu začínáte ztrácet.

5.   Jezte i po páté hodině

Pokud jíte celý den střídmě a po páté hodině již nic, pak se vám jistě podaří zhubnout, ale z dlouhodobého hlediska se vám zpomalí metabolismus. Každý organismus však funguje jinak, takže i takhle můžete fungovat, večer by se měli vynechat sacharidy, takže spíše salát  sýry či vejci.