Leden a vztahy

Leden je krizovým obdobím vztahů

V lednu přichází mnoho předsevzetí, snaha změnit svůj život k lepšímu a mnoho párů prochází právě v lednu krizovým obdobím. Touha po změně  dozvuky z loňského roku se pomalu probouzí a někteří jedinci tuto bouři neustojí.

Je pravda, že lidé se rozcházejí po dobu celého roku, však některá období bývají opravdu klíčová a leden je právě jedním z nich. Všechny neshody, problémy a křivdy mohou mezi svátky nabobtnat, což vede k touze změnit tento život.

Krizových období je více

Nový rok nabudí nespokojené partnery k razantnímu řešení, takže start roku bývá pro nefungující páry rozhodujícím. Ani po překonání měsíce ledna však nemají nalomené páry vyhráno, jelikož jarní a podzimní období je doslova žněmi pro rozchody.

Jaro i podzim bývá náročným obdobím pro náš organismus, který se snaží se změnami vyrovnat a tak trpí i naše psychická stránka. V posledních šedesáti letech se počet rozvodů v České republice zdvojnásobil a v novém tisíciletí také poklesl počet svateb.

Rozvod po desetiletém výročí

Před šedesáti lety bylo zvykem, že se rozvádí páry sezdané pouze 4 až 5 let, kdežto v současné době jsou to páry, které jsou spolu 10 až 14 let. Ani páry, které jsou spolu víc, jak třicet let nejsou v dnešním světě výjimkou.

Ve statistických údajích si můžeme povšimnout změny hodnot a myšlení, jelikož před šedesáti lety se rozváděly ženy ve věku 24 ž 29 let. Kdežto v současnosti jsou to většinou ženy, které mají po třicítce a muži zase po čtyřicítce.