Dřevostavby jako synonymum útulného bydlení, které oceníte

Dřevostavby jako synonymum útulného bydlení, které oceníte

Pořídit si bydlení dnes není sice jednoduché, ale ve výsledku to stojí za to. Pokud patříte k lidem, kteří zrovna o takovém příbytku přemýšlí, zvážit byste měli dřevostavby. Jsou totiž nejen atraktivní svým vzhledem a cenou, ale také slibují útulnost, kterou vám mnohdy domy z cihel a malty slíbit nedokážou. 

Vlastnosti dřevostaveb jsou nedostižné

Když se řeknou výhody dřevostaveb, na prvním místě samozřejmě najdeme možnost rychlé a levné výstavby, ale také lehkost konstrukce. Ta je sice kvalitní, ale hmotnostně velmi lehká, což se do jisté míry cení. Pokud však odvrátíme zrak od těchto benefitů, můžeme zmínit také další, jako jsou tepelně-izolační vlastnosti.

Kolem dřeva jako materiálu koluje mnoho faktů, ale na druhou stranu také mýtů. Je samozřejmě pravdou, že dřevo je ovlivňováno jistou měrou vlhkostí, ale pokud je dřevostavba postavená kvalitně, vlhkost nebude zdrojem nepříjemností. Naopak se díky zmiňovaným tepelně-izolačním vlastnostem zajistí velmi příjemné a vyrovnané klima i přijatelné akustické vlastnosti.

Odolávání plísním

Jak již bylo zmíněno, kolem dřevostaveb se točí mnoho mýtů. A jedním z nich je (v souvislosti s vlhkostí) to, že dřevostavby neumí odolávat plísním. Ale není tomu tak. Dřevostavbu je nutné pravidelně větrat, to samozřejmě, ale ani přes nedostatečné větrání se nebudete muset s plísněmi příliš potýkat. 

Záleží také samozřejmě na samotné výstavbě a na tom, jaké dřevo a také jaká konstrukce se použije. Mimochodem, věděli jste, že v případě, že byste se chtěli třeba přestěhovat, můžete vzít dřevostavbu (nadneseně) s sebou? Jelikož se skládá z několika dílů, její demontáž je stejně snadná jako její montáž. Opět ale záleží na zmiňované konstrukci, tedy na tom, jaký typ dřevostaveb byl postaven.

Dnes rozlišujeme několik druhů tohoto dřevěného bydlení, kdy každý nabízí svá pro i proti.