Jaký nábytek na míru se dá koupit? A který si vyberete vy?

Jaký nábytek na míru se dá koupit? A který si vyberete vy?

Pokud jste se pustili do rekonstrukce bytu, pravděpodobně se nevyhnete ani výměně nábytku. Ten starý je již opotřebovaný nebo se nehodí do vašich nových prostor. Koupě nábytku na míru má hned několik výhod: zaprvé nemusíte nic sami měřit, vše provede odborník, který se zpravidla nemýlí (a když jo, jde to na jeho triko). Vyrobený nábytek navíc skvěle sedí, vypadá v prostoru velice pěkně, a navíc maximalizuje skladovací možnosti. Koupit si můžete jakýkoli nábytek na míru. Zde jsou nejčastěji využívané možnosti a jejich výhody.

Vestavěné skříně

Volně stojící skříně jsou už téměř minulostí. Většina moderních domácnosti se rozhodně pro vestavěné skříně právě z toho důvodu, že opanují prostor odshora až dolů. Skvěle ho vyplní, takže se mohou stát i prvkem, který zakryje případně nerovnosti zdí. Výhodou vestavěných skříní je také to, že získáváte mnohem více skladovacího prostoru, než byste mohli získat za použití samostatně stojících skříní. Jedinou nevýhodou je to, že pokud se rozhodnete stěhovat, své skříně pravděpodobně budete muset nechat v interiéru, do kterého byly vytvořeny, nebo se smíříte s tím, že v novém prostoru nemusí sedět na sto procent.

Kuchyně na míru

Velmi oblíbenou možností jsou také kuchyně na míru. Velikost skříněk a jejich přizpůsobení prostoru je maximální. Můžete si vymyslet i netradiční tvary či rozestavění, všechno je možné! Trochu limitováni budete vývody vody a případně plynu, ostatní části jsou ale zcela na vás. Toužíte po ostrůvku uprostřed kuchyně? Chcete mít troubu v úrovni očí? Prostor pro americkou lednici? Nic není problém. Skříňky mohou také maximalizovat množství úložného prostoru.

Nábytek na míru

Dvě předchozí možnosti jsou nejčastější, rozhodně tím ale nekončíte. Od řemeslníků si můžete objednat jakýkoli kousek nábytku, třeba i menší. Tak například botník, skříňky do koupelny nebo třeba skříně do ložnice či postele – všechno je možné. Někteří řemeslníci jsou dokonce schopni zajistit vám i čalounění a další doplňkové služby.