Jak jde život, aneb kdy dochází ke stěhování

Jak jde život, aneb kdy dochází ke stěhování

Stěhování v Ostravě nebo jiném městě je na programu dne mnoha lidí několikrát v životě. Existují totiž situace, ve kterých je stěhování zkrátka a dobře logické, dá se očekávat. Pojďme si v dnešním článku zrekapitulovat, kdy dochází obvykle ke stěhování od rodičů, respektive kdy se začíná ta dospělá cesta lidským životem.

Když do hry nastupuje vysoká (nebo střední) škola

K vůbec prvnímu stěhování dochází zpravidla ve chvíli, kdy člověk začíná docházet na vysokou, ne-li střední školu, která je vzdálená od jeho bydliště. V době studentských let však hledáme to nejatraktivnější bydlení, ovšem atraktivní svou cenou. Jsme otevření spolubydlení, protože právě to nám slibuje, že budeme žít prakticky zadarmo. Navíc také v obklopení zajímavých lidí, ve víru mnoha mejdanů a podobného. 

Jinými slovy první stěhování nastává zhruba kolem dvacátého roku života, kdy opouštíme rodinné sídlo a dáváme rodičům své sbohem.

Když se toužíme osamostatnit (sami nebo s partnerem)

Po stěhování z důvodu studia vysoké školy přichází poté stěhování do vlastního příbytku. Dochází k tomu obvykle po dokončení vysoké školy nebo v jejím průběhu. Většinou v okamžiku, kdy nám to spolubydlení přestane vyhovovat nebo kdy si najdeme partnera či partnerku, se kterou chceme strávit každý den o samotě. 

V takové chvíli hledáme většinou pronájem, a to v nějaké hezké bytové jednotce, kterou si už zařizujeme podle svého gusta a kterou si také samostatně udržujeme.

Když prahneme po rodině

A tím posledním a třetím případem, kdy se schyluje ke stěhování, je situace, kdy toužíme po rodině. V takovém případě však hledáme už nemovitosti, které jsou trochu větší a které už by v ideálním případě mohly být i naše. Do středu naší pozornosti se dostávají například rodinné domy nebo zrovna vystavované projekty, do kterých se budeme moct nastěhovat jako první majitelé.