Jak si zpříjemnit večerní posezení na terase?

Jak si zpříjemnit večerní posezení na terase?

Klasických zahradních ohnišť ubývá, čím dál tím více je nahrazují terasy a pergoly s elektrickými grily. Nezřídka pak na zahradách trávíme nejeden pozdní večer, a tak je potřeba myslet i na to, jak si posezení zpříjemnit. Na terase by nemělo chybět zahradní osvětlení, zdroj tepla a nezbytné doplňky.

Zima nebude mít šanci

Nejčastějším problémem večerních hodin bývá chlad. U klasického grilu se příliš neohřejeme a choulit se pod dekou není vždy úplně komfortní. Řešením mohou být přenosná ohniště, které lze bez obav umístit jak na trávu, tak na terasu. Kombinují v sobě vlastnosti grilu a klasického ohniště, mívají podobu velkého koše a často jsou k dostání i s víkem. Jejich údržba je velmi snadná a na rozdíl od klasických ohnišť u nich nehrozí, že se popel rozfouká po celé zahradě.

Pokud plánujete organizovat posezení na terase nejen v létě, ale i v chladnějších ročních obdobích, zvažte investici do venkovního topidla. Oblíbené jsou ty elektrické, které používají infrazářiče a neohřívají vzduch, ale přímo člověka. Na rozdíl od běžných přímotopů jsou energeticky nenáročné a vyrábí se v mnoha designech.

Osvětlete terasu i zahradu

Večer se neobejdete ani bez osvětlení. Tuto funkci mohou plnit stylové pochodně nebo bílá či barevná LED světla. Dobrou volbou jsou svítidla s integrovaným senzorem pro noční provoz. Nesoustřeďte osvětlení jen na terasu, výhled do osvětlené zahrady bude nezapomenutelný. Zde nejvíce oceníte solární světla zapíchnutá mezi záhony.

Důležité doplňky

Jen málokterý zvuk je tak příjemný jako zurčící fontána. A večerní pobyt s přáteli nebo rodinou na terase by měl být především o relaxaci. Do blízkosti terasy tedy zkuste umístit buď samostatnou fontánku, nebo s ní ozdobit existující jezírko.

Nezapomeňte umístit na terasu teploměr. Zejména po vypití několika skleniček alkoholu v příjemné společnosti byste nemuseli pociťovat chlad, kvůli kterému byste ale nakonec mohli na týden skončit v posteli s chřipkou.