Teplé barvy v interiéru

Teplé barvy v interiéru dokáží povzbudit i přidat dobrou náladu

Barevné ladění domácnosti, pracovny či kanceláře má zásadní vliv na to, jak se v daném prostoru cítíme. Bílý interiér je nadčasová klasika, která v nás vyvolá klid a neutrální postoj. Pomocí teplých barev si ale můžete přidat dobrou náladu i energii. Jaké barvy se hodí?

Jen žlutá to může být

Teplé odstíny žluté vás dokonale zahřejí na srdci. Žlutá barva v interiéru vám pomůže zlepšit paměť a kdykoliv to budete potřebovat, máte zdroj lepší nálady, i když bude odstín pouze na nábytkových úchytkách. Žlutá barva se hodí tam, kde se lidé setkávají. Přináší klid, harmonii a dobré pocity. Potřebujete zahřát, dodat inspiraci, nebo potěšit? Teplé odstíny žluté barvy vás nikdy nezklamou. Chodba s výmalbou v banánovém odstínu vás při každém příchodu domů pohladí, hezký se hodí i k masivním dřevěným stolům s al podnožím.

Nic se ale nemá přehánět. Přemíra žluté vede k závistivosti a hamižnosti.

Oranžová pro podporu kreativity

Pastelové tóny oranžové se budou výborně vyjímat tam, kde si přejete podpořit kreativitu. Pracovna s oranžovými tóny je rozhodně dobrou volbou. Sytější tóny oranžové podporují chuť k jídlu. Že by tip do jídelny? Oranžová se také považuje za barvu komunikace. V obývacím pokoji vám pomůže správně nastavit rodinné zázemí pro povídání.

Pozor si ale dejte na příliš sytou oranžovou. Ta totiž na vnímavé jedince působí ofenzivně. Lidé se tak v takovém prostoru mohou cítit ohroženi.

Červená je skvělý doplněk

Milujete červenou? Tuto barvu si oblíbili zejména temperamentní a sebevědomí lidé. Červená je dobrý sluha, ale zlý pán. Nikdy ji nepoužívejte jako dominantní barvu v místnosti. Spíše se hodí jako jedinečná doplňková barva. Přidá vám cílevědomost, odhodlání i drive. Dodává energii i sex-appeal. Červenou barvou posílíte svou silnou vůli.

Váš domov se může díky vhodně zvoleným barvám proměnit v psychologickou poradnu. Namíchejte si ten správný barevný koktejl a budete mít vždy po ruce odpověď na své otázky.