tulipany

Trendy barvy a vzory pro závěsy v roce 2022

Módní trendy hýbou světem nejen v oblasti módy, ale také v rámci bytového designu. Bytové textilie samozřejmě nesmí ve výčtu trendů chybět. Jaké barvy pro závěsy se letos hodí pořídit do domácnosti nebo kanceláře?

Trendy jako každé jiné

Trendy panují v módě i bydlení. Některé roky se vyznačují minimalismem, jiné zase zdobností v zámeckém stylu. Vaše garnýže se tak stanou svědky příjemných změn. Vždy budete vědět, že doma nebude panovat šeď a nuda. Záclony se do oken samozřejmě hodí také, my se ale dnes zaměříme na trendy roku 2022 v oblasti závěsů. Jaké barvy letos nejvíce frčí?

Něžná krása nepotřebuje záclonu

Přejete si skutečnou jemnost a krásu? Závěs z nitek je tím nejlepším, co vašemu interiéru dodá jemnost a noblesu. Můžete si zvolit nitky s drobnými kolečky, nebo třeba se srdíčky. K tomuto závěsu už žádnou záclonu potřebovat nebudete. Něžnou bílou barvu můžete umístit do jakékoliv místnosti. je libo kouzelnou jídelnu, ložnici, nebo třeba obývací pokoj?

Hurá do barev: Very Peri zazáří!

Barvou roku 2022 byla zvolena Very Peri. Tento odstín fialovomodré v sobě skrývá akcenty červené a nikoho nenechá na pochybách, že jste si vybrali správně. Výrazná barva oživí klidný interiér a stane se příjemným solitérním prvkem vašeho designu. Použít tuto barvu můžete například v podobě jemného lesklého závěsu.

Smaragdová bude symbolem luxusu

Milujete zámecký styl, glamour, nebo třeba příjemný boho styl? Všude můžete zakomponovat smaragdový závěs. Opět je vhodné volit hladkou textilii. Interiér dokonale prokoukne a bude v něm ústřední prvek, který si zaslouží pozornost všech příchozích.

Pletené závěsy si zamilujete

Samozřejmě můžete podpořit i lokální umělce a nechat si vlastní závěsy uplést přímo z příze. Toto řešení bude přímo na míru a zajistí vám nejen užitečný předmět do vaší domácnosti, ale také přidanou hodnotu v podobě kontaktu s uměleckým prostředím. Zvolte ivory barvu, kterou skvěle zkombinujete s maxi lapačem snů, který si umístíte v prostoru.

Už se těšíte na nové závěsy?