Jak vyrobit zdravou zmrzlinu pro děti

Jak vyrobit zdravou zmrzlinu pro děti

Když přijde řeč na zmrzlinu, některé děti neznají míru. Jedly by jí donekonečna, nedbaje na břichabol nebo zkažené zoubky z cukru. Rádi byste jim ji dopřáli, zároveň jste si ale vědomi těchto rizik? Vyzkoušejte zmrzliny ze sirupů, výborný sorbet poslouží ke zlepšení obranyschopnosti díky vysokému obsahu vitaminu C. Tak vyndejte ze sklepa formičky a pusťme se do toho!

Ovocný sorbet

Nejrychlejší na přípravu je ovocný sorbet. Smíchejte lžíci ovocného sirupu s vodou a rozmixovaným sezonním ovocem (výborně vám poslouží třeba jahody nebo meloun), nalijte do formiček a vložte do mrazáku. Druhý den na vaše děti čeká luxusní pochoutka. Zajímavý efekt připraví ve formičkách kiwi nebo borůvky – ze zmrzliny budou plasticky vystupovat semínka, zelenou zmrzlinu navíc můžete vydávat za dílo mimozemských civilizací a přidat tak dětem k ochutnávání i trochu tajemna. 

Pro super jednoduchý sorbet stačí naředit pomerančový džus s kapkou vody a připravit do mrazáku. 

Falešná smetanová zmrzlina

Smetanové zmrzliny patří k těm nejkaloričtějším a také je v nich nejvíce cukru. Doma si však můžete připravit jejich odlehčenou variantu. Stačí rozmixovat jogurt, kapku mléka a mléčnou nebo bílou čokoládu, případně hrst oříšků a dát zamrazit. 

Můžete si pohrát i s barvou nanuku – rozmixujte nejprve banán s jogurtem a nalijte do špičky. Pro druhou vrstvu zvolte jahody nebo borůvky, opět rozmixované s jogurtem, a pro třetí třeba jogurt s čokoládou. Výsledkem bude proužkovaná zmrzlina, která jistě vaše děti zaujme. 

Podobně můžete připravit i něco na způsob banana splitu: do špičky formiček nalijte rozpuštěnou čokoládu a zalijte připravenou směsí z jogurtu a rozmixovaného banánu.