Prospěšná semínka

Které druhy semínek jsou zdraví prospěšné?

Dnešní svět je plný fastfoodů, které najdeme takřka na každém rohu. Pokud chcete být zdraví, většinou se musíte oddálit těmto rychlým občerstvením, i když jsou obrovská lákadla. Začněte tedy žít zdravým životním stylem a vyhněte se čím dál častější obezitě, která je dnes na denním pořádku hlavně u dětí. Jestliže i vaše dítě hůře dýchá a bohužel jste si všimli, že značně přibralo, okamžitě se snažte přejít na zdravý životní styl, během kterého děti donuťte také více sportovat.

Do takového zdravého jídelníčku patří hlavně takové potraviny, které jsou bohaté na vitaminy a jiné tělu prospěšné látky. Řadí se mezi ně sice neoblíbené ryby, ale bohužel tam jsou, dále také neoblíbené luštěniny nebo také i různá semínka – společně se zeleninou a ovocem. Když se však zastavíme u těch semínek – řadu z nich si nyní běžně koupíte v obchodech, ale jak vlastně pomáhají našemu zdravé a které se vyplatí kupovat a proč?

Jaký dopad mají na zdraví dýňová semínka?

Co se týče například dýňových semínek, tak ta jsou blahodárná hlavně pro naše srdce. Pokud trpíte onemocněním srdce nebo cév či jater, rozhodně se doporučuje konzumace tohoto typu semínek. Mají ochranný vliv. Také vám pomohou bojovat s osteoporózou, protože jsou bohatá hlavně na zinek. Proto jsou přirozenou ochranou. Účinně také dýňová semínka bojují s vysokým krevním tlakem.

Jaký dopad mají na zdraví slunečnicová semínka?

Ovšem ani se slunečnicovými semínky neuděláte špatně. Nesou v sobě živiny, které podporují hladinu serotoninu a také posilují i nervovou soustavu. Mimo to v sobě nesou velké množství vitaminu B6, který je potřebný hlavně pro náš metabolismus. Mimo to nás dokonale ochrání před depresí a stresem.

Mezi semínka se však částečně taky řadí i plody goji, které nám významně pomáhají zhubnout – ovšem jenom tehdy, kdy dodržujeme správné stravování. Bohužel v jiném případě to nefunguje, jak si řada žen myslí. Plody goji se dokonale hodí do různých zdravých pokrmů nebo jenom do snídaňového jogurtu.