Infrasauna pomůže od stresu i pomerančové kůže

Infrasauna pomůže od stresu i pomerančové kůže

Tato sestřička klasické finské sauny nabízí úžasné infrapaprsky, které nám pomohou od stresu, bolesti kloubů i celulitidy. Velkou výhodou těchto saun je jejich velikost, jelikož jsou malinké a každý z nás si může pořídit jednu domů do bytu.

Infrasauna vyhřívá tělo podobně jako sluníčko, takže pokud jste milovníky polehávání na slunci, pak je tento druh sauny pro vás jako stvořený. Na rozdíl od klasické sauny je vhodná i pro nemocné lidi, jako například pro kardiaky či osoby s onemocněním krevního oběhu.

Blahodárné infračervené paprsky

Záření není vůbec škodlivé, jak si mnoho lidí namlouvá, jelikož infračervené záření není škodlivé pro naše tělo. Tato lživá informace nejspíš vznikla, protože si někdo spletl infračervené záření s ultrafialovým, které je naopak velice škodlivé.

Ultrafialové záření neprospívá kůži ani očím, ale infračervené mají naopak velice pozitivní účinky na naše tělo. Toto záření se používá také v inkubátorech, kde jsou miminka zahřívána, aby přežila první měsíce na našem světě.

Zdravě i pro kardiaky

V infrasauně je teplota od 30 do 60 stupňů, takže ani člověk nemocný na srdce, alergik či astmatik nemusí mít strach. Bušení srdce v infrasauně je úplně normální reakcí na vyšší teplotu v sauně, ale z dlouhodobého hlediska je saunování vhodné na snížení krevního tlaku a posiluje také srdce.

Infračervené záření neohřívá vzduch tak jako jiné sauny, ale proniká hluboko pod kůži do tkání, čímž se naše tělo prohřívá zevnitř. Toto prohřívání ničí bolesti a záněty uvnitř lidského těla, kdy se v sauně vyloženě nepaříte a krásně se prohřejete.