Vyrobte si praktický stojan na slunečník

Vyrobte si praktický stojan na slunečník 

V létě si přejeme mít na své zahradě pohodu. Užít si svou chvilku radosti. A vánek, který nám neustále bere slunečník, bychom nejraději vypnuli. Raději si dnes vyrobíme užitečný stojan na slunečník a zítra budeme připraveni. 

Konečně pohoda na zahradě 

Svou zahradu si přejeme co nejvíce vychutnat. Poté, co posekáme trávník pomocí elektrické sekačky, se konečně můžeme vrhnout na odpočinek. Nebo si budeme užívat pohody, zatímco se nám o trávníky na našem pozemku postarají robotické sekačky. Svůj volný čas přeci můžeme trávit i příjemnějším způsobem než jen údržbou zahrady. Co byste řekli příjemnému posezení s knihou v ruce?  

Stojan na slunečník musí být bytelný 

Většina z nás používá naprosto nevyhovující plastový stojan. Ten se sice dá naplnit vodou, aby byla jeho stabilita lepší, ale celkový dojem i praktický užitek je velmi na pováženou. Stačí si sehnat ten správný kus dřeva a za chvíli vytvoříte praktický stojan, který se jen tak nepřeklopí. Hurá na zahradní pohodu! 

Kulatina z tvrdého dřeva to jistí 

Na náš stojan si obstaráme kus kulatiny z tvrdého dřeva. K výrobě použijeme vrtačku s dlouhým vrtákem a dlouhou závitovou tyč. Dřevo můžeme později natřít barvou, nebo jen ošetřit voskem a ponechat je v přírodní barvě. Kůru je lepší sundat ihned při začátku prací. 

Brousíme povrch a vrtáme  

Nejprve budeme čisté a suché dřevo brousit. Pomocí smirkového papíru nebo brusky zarovnejte horní stranu stojanu. Následně vyvrtejte ve středu stojanu díru. Do té umístíme závitovou tyč, která bude sloužit k umístění tyče slunečníku. K tyči přidejte matice a podložky. Budou sloužit ke kotvení tyče z vrchní i spodní strany.  

Ke stojanu na slunečník ze spodní strany připevněte alespoň tři stejné nožičky například ze silné větve, aby stojan nestál na mokré trávě a nedošlo k jeho rychlé degradaci. Nakonec výrobek natřete dvěma vrstvami barvy nebo voskem.