Zelená dotace jako jednorázový finanční příspěvek, který oceníte

Zelená dotace jako jednorázový finanční příspěvek, který oceníte

Plánujete postavit na svém pozemku nízkoenergetický dům, který by nebyl tolik závislý na dodávce elektrické energie? Nebo snad chcete investovat do nových oken, jelikož ta stará v zimě pouští mnoho tepla ven? Ať už chcete stavět nízkoenergetický domek nebo chcete vyměnit okna, snižte pořizovací cenu úsporného opatření díky dotacím. Dotační program Nová zelená úsporám je totiž stále aktuální a stále lze požádat například o dotaci na výměnu oken nebo o dotaci na zmiňovanou novostavbu. A nejen to!

Dotace na veškerá úsporná opatření

Chcete investovat do úsporného opatření, které by snížilo energetickou náročnost rodinného domu? Ať už to máte v plánu nebo k tomu došlo v uplynulých dvou letech, v každém případě lze požádat o dotaci ze zmiňovaného programu – a to dokonce i zpětně. 

Kromě zmiňované výměny oken lze získat dotaci například na tepelné čerpadlo. To je jasnou volbou spotřebitelů v případě, že chtějí vyměnit elektrické vytápění za ekologičtější zdroj tepla. Tepelné čerpadlo se také volí jako ekologičtější alternativa krbových kamen, jež mají obrovskou spotřebu energií. 

Dotace lze získat také na fotovoltaiku. Fotovoltaické elektrárny jsou v posledních letech opravdu velkým hitem, čemuž se nemůžeme divit. Díky fotovoltaickým elektrárnám není člověk tolik závislý na dodávce elektrické energie, ale plně si vystačí s vyrobenou solární energií. Při výrobě solární energie navíc není nijak znečišťováno životní prostředí, což se o výrobě elektrické energie říct opravdu nedá. 

Dotace nově i na stínicí techniku

Co je poměrně novinkou, tak je možnost získat dotaci na stínicí techniku. Stínicí technikou se rozumí například venkovní žaluzie, dále také rolety nebo slunolamy. I v tomto případě platí, že je možné požádat o dotaci do konce roku 2021. Nikde se však nepíše, že částka vyhrazená pro dotační program nebude vyčerpána dříve, proto s žádostmi neotálejte.